Nowy ID.4
Porsche Warszawa Okęcie

W pełni elektryczny ID.4

Porsche Warszawa Okęcie

Cena katalogowa
od 156 390

Zasięg
343-523 km

Zasięg po 30 minutach szybkiego ładowania
150-320 km

Czas ładowania w domu (do pełna)
około 7 h. 30 min.

Przyspieszenie 0-100km/h
8,5-10,9 sek

Stworzony do wielkich rzeczy

Zupełnie nowa koncepcja wnętrza, która daje wolność. Elektryczne osiągi, które zachwycają. Intuicyjna obsługa, dzięki której wszystko staje się łatwe. Nowy ID.4: mocny jak SUV, dbający o środowisko jak ID.

Moc i zasięg
Moc i zasięg

Prąd zaprowadzi Cię dalej

Rano wygodnie dojechać do biura, przedtem jeszcze na siłownię, a po pracy z całym potrzebnym sprzętem wyruszyć na weekendową wycieczkę – z ID.4 to żaden problem. W wariancie Pro masz do dyspozycji akumulator o pojemności netto 77 kWh, zasięg w warunkach zbliżonych do rzeczywistych wynoszący 360-523 km oraz moc systemową 150 kW z Performance Upgrade.

Ładowanie

Prąd do ładowania prawie wszędzie

Zaleta samochodów elektrycznych: mogą być ładowane prawie wszędzie. W domu naładujesz prądem przemiennym (AC) z gniazda domowej instalacji elektrycznej lub korzystając z opcjonalnego ID. Charger z mocą ładowania do 7,2 kW(Pure) lub 11 kW(Pro). Wiele publicznych stacji ładowania przy stacjach benzynowych i autostradach umożliwia także szybkie ładowanie prądem stałym (DC). Wariant Pro może być na nich ładowany z mocą nawet 125 kW.

Ładowanie w domu z ID. Charger

Wallbox dla domu: ID. Charger

ID. Charger to „stacja benzynowa” u Ciebie w domu. Możesz zatem wsiąść rano do naładowanego ID.4 i rozpocząć dzień pełen energii. ID. Charger dostępny jest w trzech wersjach różniących się stopniem komunikacji i inteligencją, gdyż jeżeli chcesz, możesz go zamówić także z WLAN, 4G i wbudowanym licznikiem prądu. Inteligentnymi funkcjami ID. Charger można sterować przez We Charge w aplikacji We Connect ID.

Dzięki naszemu serwisowi instalacji począwszy od bezpłatnego wstępnego sprawdzenia warunków online po końcowy montaż, instalacja ID. Charger nie nastręcza problemów. Krótko mówiąc: wszystko z jednej ręki. Naturalnie możesz także zlecić montaż ID. Charger swojemu zaufanemu elektrykowi. Wybrany wariant ID. Charger i serwis instalacji możesz zamówić wygodnie online lub bezpośrednio u Dealera Volkswagena.

Ładowanie w trasie z We Charge

Łatwe ładowanie Volkswagena

Teraz o wiele rzeczy nie musisz już się martwić. Z We Charge masz dostęp do ponad 150 tys. stacji ładowania w Europie, w tym do całej sieci szybkiego ładowania IONITY. Już od 0 zł miesięcznie We Charge przez aplikację We Connect ID. połączy Cię ze stacjami ładowania i zapewni wyjątkowo korzystne ceny. ID.4 z możliwością szybkiego ładowania pozwoli Ci korzystać z dobrych cen na publicznych stacjach ładowania: przez 3 lata bez miesięcznej opłaty podstawowej z naszą taryfą We Charge Go możesz ładować na stacjach IONITY po promocyjnej cenie wynoszącej obecnie 2,49 zł/kWh. Dla osób, które dużo jeżdżą, opłaca się taryfa We Charge Plus: za 1,39 zł/kWh mogą szybko naładować baterie na IONITY, ponosząc przez 3 lata miesięczną opłatę podstawową 80 zł.

Napęd

Z pełną mocą przed siebie

Teraz każda zmiana świateł z czerwonego na zielone dostarczy Ci prawdziwej przyjemności, gdyż silnik elektryczny od samego początku przyspiesza ID.4 dynamicznie i z pełnym momentem obrotowym. W modelach bazujących na Pro Performance z mocą systemową 150 kW przyspieszysz od 0 do 100 km/h w zaledwie 8,5 sekundy. Żadnej zmiany biegów, żadnego opóźnienia – po prostu ruszasz i czujesz gęsią skórkę.

e-sound

To auto brzmi inaczej

To, jak cichy jest samochód elektryczny, zależy od modelu. Aby poruszanie się po drogach było bezpieczniejsze, ID.4 do prędkości 30 km/h wewnątrz jest cichy, ale z zewnątrz go słychać, dzięki czemu piesi lepiej go zauważą. Futurystyczna kompozycja podkreśla wizjonerską tożsamość i jest jednocześnie wygenerowanym sztucznie odgłosem jazdy, wyraźnie słyszalnym dla pieszych i rowerzystów.

Pompa ciepła

Większy zasięg: pompa ciepła w ID.4

W nowym, w pełni elektrycznym ID.4 opcjonalna pompa ciepła dba o energooszczędne ogrzewanie wnętrza, dzięki czemu zużywane jest mniej prądu z baterii. Korzyści: zasięg zimą zwiększa się nawet o 30%.

Design

Wygląd zewnętrzny

Funkcjonalność w
najpiękniejszej formie

Nowy ID.4 - miejski SUV z promieniem zawracania małego auta – pokazuje, jak atrakcyjna może być mobilność elektryczna. Wzrok przyciągają 18-calowe (lub opcjonalnie 19-21 calowe) obręcze ze stopu metali lekkich, relingi dachowe na dodatkowy bagaż, klamki schowane w płaszczyźnie drzwi dla lepszej aerodynamiki, opcjonalne diodowe światła tylne 3D z dynamicznymi kierunkowskazami oraz szczególnie atrakcyjny element – opcjonalny pas LED z przodu i z tyłu poprowadzony od świateł do znaczka VW.

Wnętrze

Witamy w open space

Wnętrze nowego ID.4 jest tak inteligentne i przestronne, że Ty i Twoja rodzina poczujecie się w nim naprawdę wspaniale. Z pewnością każdy doceni dużą ilość miejsca na nogi, konsolę środkową z możliwością wyboru konfiguracji i wygodne siedzenia, opcjonalnie z elektryczną regulacją i pamięcią ustawień. Do tego dochodzi środkowy ekran dotykowy o przekątnej do 30,5 cm (12 cali) oraz kierownica wielofunkcyjna z przyciskami dotykowymi, potwierdzającymi przyjęcie polecenia wibracją. Oświetlenie Ambiente w wybranych przez Ciebie kolorach i opcjonalny dach panoramiczny podkreślają atrakcyjność wnętrza.

Oświetlenie Ambiente

Światło na każdy nastrój

Nadaj swojemu ID.4 więcej osobistego stylu i wybierz jeden z dziesięciu seryjnych kolorów (jako opcja dostępnych jest 30 kolorów) podświetlenia między innymi tablicy rozdzielczej, schowka na telefon komórkowy i paneli w drzwiach. Od Ciebie zależy, czy wnętrze będzie oświetlone chłodnym czy ciepłym światłem.

Powitanie

Osobiste pozdrowienie

Nowy ID.4 z opcjonalnym bezkluczykowym systemem dostępu i uruchamiania Keyless Access rozpozna Cię, gdy tylko się do niego zbliżysz i jego opcjonalne reflektory LED Matrix IQ.LIGHT zaświecą się na powitanie. Abyś bezpiecznie dotarł do samochodu i z samochodu do domu, funkcja Leaving Home i Coming Home oświetli Ci drogę. Interaktywne ID. Light powita Cię we wnętrzu, zanim delikatny dźwięk przy uruchamianiu silnika sprawi, że będziesz miał ochotę natychmiast ruszyć. Gdy będziesz opuszczał ID.4, pożegna się z Tobą sygnałem świetlnym i dźwiękiem.

Kolorystyka

Po prostu niepowtarzalna

Opcjonalny pakiet Exterieur Style daje wiele możliwości, by nadać Twojemu nowemu ID.4 niepowtarzalny styl także na zewnątrz, na przykład poprzez wybór koloru lakieru. Wybrany przez Ciebie opcjonalny lakier metaliczny będzie połączony z kontrastowym czarnym dachem, srebrną ramą dachu i słupkami C. Kolorystyka pełna kontrastów, tak jak cały ID.4.

Opcjonalny pakiet Exterieur Style

Komfort

Szklany dach
Dach panoramiczny

Piękne niebo nad Tobą

Z wielką przeszkloną powierzchnią obejmującą całą szerokość dachu, opcjonalny dach panoramiczny sam w sobie przyciąga spojrzenia. Lecz najważniejsze jest to, że umożliwia podziwianie nieba. Przyciemnione szkło zapewnia przyjemną temperaturę we wnętrzu. Przed intensywnym słońcem chroni roleta przeciwsłoneczna, którą można wygodnie obsługiwać poleceniami głosowymi. Powiesz "Cześć ID., pokaż mi gwiazdy" i roleta otworzy się.

Wyświetlacz Head-up z Augmented Reality

Nawigacja, która wyznacza kierunek

W nowym ID.4 będziesz miał w zasięgu wzroku wszystko, co ważne. Opcjonalny wyświetlacz Head-up z Augmented Reality wyświetla informacje na przedniej szybie, bezpośrednio w polu widzenia. Dzięki technologii AR zobaczysz wskazówki nawigacji na jezdni dokładnie tam, gdzie musisz jechać prosto lub skręcić. Dzięki temu spokojniej dojedziesz do celu, bez konieczności odwracania wzroku od drogi.

ID. Light

Wyraźna komunikacja

Przy użyciu ID. Light Twój ID.4 komunikuje się z Tobą także wizualnie i w połączeniu z systemem nawigacji pomoże spokojniej i łatwiej poruszać się po drogach. Samochód powita Cię i przełoży wskazówki systemów Infotainment i wspomagających na sygnały świetlne. Gdy użyjesz funkcji obsługi głosowej, ID. Light potwierdzi reakcję na Twój głos. A gdy będziesz wysiadał z ID.4, ID. Light pożegna Cię odpowiednim sygnałem świateł.

Asystent mowy

Powiedz Twojemu ID.4 „Cześć”

Koniec z odwracaniem uwagi od drogi i używaniem przycisków oraz pokręteł. Teraz możesz intuicyjnie sterować np. radiem, opcjonalnym systemem nawigacji lub telefonem używając poleceń głosowych. Powiedz po prostu „Część ID.” i system Cię zrozumie.

Keyless Access

Komfortowe wejście

Dzięki dostępnemu na życzenie systemowi Keyless Access Twój ID.4 rozpozna kluczyk w kieszeni lub torbie i otworzy się, gdy tylko zbliżysz rękę do klamki. A dzięki opcjonalnej funkcji Easy Open & Close wystarczy mały ruch nogą w okolicy tylnego zderzaka, aby pokrywa bagażnika otworzyła się lub zamknęła. Sprawdź sam, jak innowacyjne technologie ułatwiają życie.

Hak holowniczy

Przygotowany na Twój ekwipunek

Twoje hobby wymaga wiele sprzętu? Twój zawód zmusza Cię do przewożenia dużych ładunków? To żaden problem dla ID.4. Dostępny na życzenie hak holowniczy jest przygotowany do holowania przyczepy o masie do 750 kg (bez hamulców) lub 1000 kg (z hamulcami). Jeżeli akurat nie potrzebujesz haka, wystarczy kilka ruchów, by schować go pod zderzakiem.

Czy wiesz, że…

…ID.4, podobnie jak ID.3, opuszczając fabrykę jest autem neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla. Co istotne, także dostawcy poszczególnych komponentów do ID.4 zobligowani są do produkcji neutralnej pod względem emisji CO2. ID.4 produkowany jest w niemieckim Zwickau, fabryce w pełni dedykowanej produkcji wyłącznie elektrycznych aut.

zero
Wystartuj z neutralnym bilansem CO

Wystartuj z neutralnym bilansem CO2


Zapowiedzieliśmy, że ID.4 w momencie przekazania nabywcy będzie miał neutralny bilans CO2. Abyś zatem od początku mógł ruszyć z neutralnym bilansem CO2, wprowadzamy w procesie produkcji różne rozwiązania, których celem jest wyeliminowanie lub obniżenie emisji dwutlenku węgla, opisane w artykule „Razem dla ochrony klimatu”. Należy do nich na przykład wykorzystanie prądu ze źródeł odnawialnych zarówno przy produkcji ogniw baterii, jak i w zakładach w Zwickau, gdzie powstaje ID.4. Niemożliwe do uniknięcia emisje CO2 od produkcji po moment przekazania klientowi, określone w specjalnych bilansach energetycznych, kompensujemy realizując certyfikowane projekty mające na celu ochronę klimatu.


Mobilność elektryczna daje także duże możliwości redukcji do zera emisji CO2 również w fazie użytkowania – dzięki korzystaniu z prądu ze źródeł odnawialnych. Zatem Ty też możesz zadbać o środowisko!