Zima kołem się toczy!
Sprawdź aktualną
ofertę wymiany kół
i opon.

Porsche Warszawa Okęcie

Pobierz broszurę
Zapytaj o ofertę

Koła zimowe z oferty Oryginalnych akcesoriów Volkswagen® są idealnie dopasowane do danego modelu Volkswagena. Na podstawie długoletniego doświadczenia nasi konstruktorzy zestawili optymalne kombinacje obręcze-opony-samochód dla każdego typu samochodu i dbają, aby spełniały one wysokie standardy Volkswagena w zakresie jakości i bezpieczeństwa. Sprawdzane są techniczne możliwości montażu, z uwzględnieniem obciążenia osi, wariantów silników i rozmiarów hamulców.

Krótki podręcznik wiedzy o oponach.

Budowa opony

Obecnie produkowane są prawie wyłącznie opony radialne, Ułożone radialnie karkasy dbają o lepszą sprężystość, warstwy opasania pod bieżnikiem poprawiają stabilność.

Mieszanka gumowa

Zależnie od producenta, opona może być wykonana nawet z 16 różnych mieszanek gumowych. Dokładny skład jest ściśle strzeżoną tajemnicą.

Bieżnik

Im mniejsza głębokość bieżnika, tym łatwiej między drogą a powierzchnią opony tworzy się niebezpieczna warstwa wody i zwiększa się ryzyko aquaplaningu.

Opory toczenia

Opory toczenia są odpowiedzialne za nawet 20% zużycia paliwa przez
samochód.

Okres eksploatacji

W zależności od sposobu eksploatacji, dobre opony wytrzymują
do 45 000 km.

Ciśnienie powietrza w oponach

Przy zbyt niskim ciśnieniu, opony mogą rozgrzać się nawet do 80°C, co zwiększa zużycie paliwa i przyspiesza zużycie opon.

Bezpieczeństwo

Na mokrej, śliskiej nawierzchni dobre opony skracają drogę hamowania nawet o trzy metry.

Hamowanie na śniegu: droga hamowania na zaśnieżonej nawierzchni z prędkości 50 km/h

Hamowanie na mokrej nawierzchni: droga hamowania na mokrej nawierzchni z prędkości 100 km/h przy ok. 5°C

Zapytaj o ofertę:

Aby móc przetwarzać Państwa dane w celu przesyłania Państwu openformacji dotyczących promocji, akcji marketingowych, organizowanych wydarzeń w sprawie naszej działalności oraz oferowanych przez nas produktów i usług za pośrednictwem wskazanych poniżej kanałów komunikacji, prosimy Państwa o wskazanie preferowanych form komunikacji z Państwem poprzez wyrażenie poniżej wskazanych zgód. W każdej chwili mogą Państwo cofnąć zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas danych osobowych przed wycofaniem zgody.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci adresu e-mail lub numeru telefonu (w zależności od wybranego kanału komunikacji) przez Porsche Inter Auto Polska Sp. z o.o. ("Porsche") dla celów marketingowych związanych z przesyłaniem/przekazywaniem przez Porsche spersonalizowanych openformacji handlowo-marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez Porsche, za pośrednictwem:Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka Porsche Inter Auto Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-178) ul. Sekundowa 1, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS 0000108213. Mogą się Państwo z nami skontaktować przy pomocy numeru telefonu +48 22 223 15 15 oraz adresu e-mail: rodo@porscheinterauto.pl. openformujemy, że podane przez Państwa dane będziemy przetwarzać w celu obsługi Państwa zapytania, w tym w celu kontaktu z Państwem w tym zakresie. Będziemy przetwarzać Państwa dane osobowe także w innych celach, jeśli wyrażą na to Państwo odrębną zgodę. Podanie przez Państwa danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Państwu prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Państwa danych osobowych. Więcej na ten temat przeczytają Państwo w naszej Polityce Prywatności (https://www.porscheinterauto.pl/rodo).
Rozwiń Zwiń